samodzielnie.psycholog@gmail.com

Samodzielnie Gabinet Psychologiczny

(+48) 667 564 461

Karty Pracy

Sytuacje społeczne

Podczas spotkań z dziećmi szkolnymi i młodzieżą często próbujemy dotrzeć do ich myśli. Nie jest to proste zadanie. Przedstawiam karty pracy, które mogą ułatwić identyfikowanie myśli oraz emocji pojawiających się w różnych, być może trudnych i stresujących sytuacjach. Stworzyłam 6 przykładowych sytuacji społecznych, które wiążą się z obszarami ważnymi dla dzieci i młodzieży- szkoła, rówieśnicy, rodzice, nauka i osiągnięcia. Na kartach jest przestrzeń do narysowania na twarzy odczuwanej emocji oraz do zapisania myśli, która towarzyszy danej sytuacji.

Pobierz

Dziennik sukcesów

Przedstawiam Wam „Dziennik sukcesów” dla mniejszych i większych dzieci :) W życiu mamy tendencję do zwracania uwagi na nasze porażki i niepowodzenia, często umniejszamy sukcesy. Zapisywanie z dzieckiem jego nawet małych sukcesów (np. sprawnie się ubrałem i zjadłem śniadanie, zrobiłem samodzielnie 3 zadania domowe) może pomóc w kształtowaniu zrównoważonej samooceny oraz docenianiu wysiłku wkładanego w osiąganie celów.

Pobierz

Lęk - myśli, emocje, zachowania

Chciałabym zaproponować Wam kartę, która pomoże eksplorować temat lęku. Mam nadzieję, że ułatwi dotarcie do myśli, emocji, zachowań oraz objawów fizjologicznych towarzyszących trudnym sytuacjom.

Pobierz

Moje mocne strony

Pozostając nadal w tematyce większego zwracania uwagi na pozytywy przyszedł mi do głowy pomysł na kartę, w której młodsi i starsi pacjenci mogą wypisać swoje mocne strony. Może ona być inspiracją do znalezienia cech, które pomogą pacjentowi w pokonywaniu trudności nad którymi obecnie pracuje.
Karta została stworzona w wersji kolorowej oraz czarno-białej. Jeśli ktoś chce wypróbować swoją inwencję twórczą polecam wersję czarno-białą :)

Pobierz kolorowe


Pobierz czarno-białe